Středisko vzdělávání, s.r.o.

Znakový jazyk

Znakovaná čeština (třídenní víkendový kurz)

 

Kurz je určen pro ty, kteří nejsou rozhodnuti, zda by se chtěli věnovat problematice neslyšící menšiny. Je určen pro zájemce bez rozdílu vzdělání, pracovního zařazení, všem pro "osahání si" znakované češtiny.

 

V rozsahu 15 hodin teorie bez praxe absolvent získá velmi základní informace o sluchovém postižení a seznámí se se zvláštnostmi přístupu k postiženým klientům. Cílem je seznámit účastníky s problematikou neslyšících a dát jim možnost rozhodnout se, zda ve studiu budou dále pokračovat. Vzhledem k délce kurzu není možné, aby absolventi pracovali s neslyšícími klienty bez komunikačních bariér. Doporučujeme proto absolvovat další studium znakového jazyka. 

 

Po absolvování třídenního kurzu lze pokračovat v kurzu Znakový jazyk pro začátečníky (I. modul). Nebo lze rovnou zakoupit za zvýhodněnou cenu komplexní rekvalifikační kurz Základy znakového jazyka (akreditace MŠMT ČR), kde získáte hlubší znalosti a širší slovní zásobu.

 

Kurz již není v nabídce.


Obsahová náplň

Kurz poskytne účastníkům teoretický přehled o problematice komunikace se sluchově postiženými občany ve znakované češtině, dále se pak naučí základní slovní zásobu s nejpoužívanějšími obraty.

 

Jedná se o prezenční formu studia (pátek až neděle, účast min. 90%). Výuka je doplňována materiály, které připravuje lektor speciálně pro tento kurz podle potřeb účastníků. Účastník kurzu řeší v termínu zadané úkoly, na konci kurzu absolvuje závěrečnou zkoušku formou praktického testu, který prověří znalosti získané na přednáškách.

 

Místo konání

Hotel Nikolas (ul. Nádražní 822/124, 702 00 Ostrava)

Výstupní doklad

Osvědčení o absolvování vzdělávacího programu

Rozsah

15 vyuč. hod.