Středisko vzdělávání, s.r.o.

Poradce pro výživu

Poradce pro výživu (120 hodin)

 

Kurz je určen pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl, dietologii, oblast výživy včetně poradenství a chtějí v této oblasti získat nové znalosti a zkušenosti. Kurz je vhodný pro širokou veřejnost i pro trenéry fitness, sportovce, maséry, fyzioterapeuty, kosmetičky, kadeřnice, wellness poradce, lázeňské pracovníky, zdravotnické profese (nutriční terapeut, farmaceutický asistent, všeobecná sestra), zaměstnance v provozovnách zdravé výživy a zdravého životního stylu, provozovatele školních jídelen a jiných stravovacích zařízení. Součástí kurzu je praktické procvičování v nutričních počítačových programech a tvorba praktického projektu!

 

Profil absolventa: Absolvent získá znalosti a praxi ve výživovém poradenství, bude znát stavbu a funkci vybraných orgánových systémů, bude se orientovat v živinách v poživatinách, seznámí se s rostlinnými látkami a potravinovými doplňky. Získá znalosti z marketingu pro výživové poradenství, naučí se sestavovat individuální jídelní plány dle zásad zdravé výživy pro určité skupiny, bude schopen navrhnout nutriční potřebu pro jednotlivce i skupiny, naučí se propočítávat energetické a biologické hodnoty jídelního lístku, vyhodnocovat výsledky propočtů a navrhovat nová stravovací doporučení. Absolvent bude znát také specifika výživy pro různé skupiny osob (sportovce, děti, těhotné ženy a další) i běžné aktivity (fitness, redukce váhy, detoxikace organizmu aj.).

 

Nabízíme také doplňkové semináře z oblasti výživy, které mají absolventi kurzu Poradce pro výživu za zvýhodněnou cenu!

 

Jak kurz vypadá v praxi najdete v naší fotogalerii, kterou postupně aktualizujeme.

 

Kurz je možné získat ZDARMA přes Úřad práce v rámci Zvolené rekvalifikace. Více informací se dozvíte zde. 

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit (tel.: 775 791 340, e-mail: info@vsostrava.com).


Obsahová náplň
 1. Základy somatologie (ontologický vývoj člověka, složení lidského těla v ontogenezi, trávicí systém, oběhový systém, ledviny a močové ústrojí, kosterní a svalová soustava)
 2. Fyziologie výživy a metabolismus živin (energetický metabolismus, sacharidy, lipidy, bílkoviny, voda, minerály, vitamíny)
 3. Marketing a komunikace ve výživovém poradenství (marketing, SWOT analýza, komunikace, management, plánování, zákazník)
 4. Potravinové doplňky a přírodní produkty
 5. Základy biochemie (transportní mechanismy, enzymy, hormony, dýchací řetězec aj.)
 6. Detoxikace organismu a alternativní způsoby stravování
 7. Poživatiny (obiloviny, luštěniny, zelenina, ovoce, maso, masné výrobky, mléko, mléčné výrobky, vejce, tuky, cukry a sladidla, nápoje, pochutiny)
 8. Hygiena a technologie přípravy pokrmů (vyhlášky, zákony, konzervování potravin, mikrobiální nákaza, předběžné technologické úpravy, technologické zpracování potravin pro dietetiku)
 9. Hodnocení stavu výživy (teoretická a praktická část)
 10. Výživové poradenství a základy racionální výživy
 11. Zdraví a výživa při prevenci nemocí (metabolické a kardiovaskulární choroby, nádorová onemocnění, nemoci pohybového ústrojí aj.)
 12. Psychologie výživy (stravovací návyky, motivace, potravinové chování, poruchy příjmu potravy)
 13. Základy sportovní, fitness a wellness výživy
 14. Základy výživy v dětském věku
 15. Základy redukční výživy
Uplatnění

nezávislý poradce pro výživu, osobní poradce v maserských salónech, fitcentrech, regeneračních, relaxačních nebo wellness střediscích, osobní poradce sportovců a manažerů, poradce v obezitologické poradně, osobní poradce při snižování nadváhy, poradce pro zvláštní výživu, prodejce potravinových doplňků, doplňků stravy nebo zvláštní výživy, sestavování jídelníčků různým klientům, zaměstnanec v restauracích a jídelnách, kde se připravují jídelníčky

Místo konání

Středisko vzdělávání s.r.o. (ul. 1. máje 11, Ostrava - Mar. Hory)

Vstupní předpoklady

min. středoškolské vzdělání (výuční list nebo maturita), 18 let

Výstupní doklad

Celostátně platné osvědčení s názvem: "Poradce pro výživu"

Rozsah

120 vyuč. hod. + zkouška

Akreditace

MSMT-1820/2015-1/108